7. Ježkosraz - Šumperk

15.8.-17.8.2013
5.jezkosraz
Fotky - AJAČlen Účast
Ježek + Brouček Dorazili
Artin Dorazil
Maty Dorazil
Marwin Dorazil
Roman + Lucka + Dáda Dorazili
Alpinet Dorazil
Nepér Dorazil
Vašek Dorazil
Haasio Dorazil
Kšanda + Kšandová Dorazil
PemaR + Cstmr Dorazili
Matuhsch Dorazil
dermin95 Dorazil
Pavučina + slečna Dorazili

7. Ježkosraz se konal v šumperském koutku pod Jeseníky. Počasí bylo, i když ne tak parádní jako v Žirovnici a tak jsme se nekoupali.

Artin, Alpinet s Ondrou, Maty a Roman s karavaní rodinkou dorazili do kompu jako malý předvoj a to již (tradičně) ve středu, usídlili na volném plácku (kemp byl téměř prázdný) a stany si rizližili pod blízký strom, nakonec se ke stanům přilepili nějací cizí stanovači, ale vzájemně jsme si nevadili.

Ve čtvrtek v nočních hodinách dorazil Ježek s Markétou červenou, protože vyjeli pozdě (bylo nutno ještě pár věcí zařídit) a zdrželi se cestou na návštěvě u Oldy85. Večer ještě si ohřáli večeři a po pár panácích se šlo spát. V pátek jsme byli v místním "mini ZOO" a historickém muzeu, popravdě spíše vetešnictví než nějaké seriozní muzeum, pak na obědě v Šumperku a pak už se čekalo kdy dorazí ostaní. Dorazil Matuš, Dermin, Pemar s Čestmírou tentokrát Passatem a dorazil s nimi i Haasio Audinou, Javor přinaftil Fabií a v noci pak ještě Nepér Fordem. Nakonec se rozhodlo, že promítání celovečerního filmu z Expedice Nordkapp se uspořádá v pátek, protože nepršelo a nakonec bylo i tepleji než v sobotu večer.

V sobotu jsme vyrazili o trochu déle (čekalo se na Marwina a stejně jsme se nedočkali) do Červenohorského sedla, kde jsme i přes nepřízeň počasí podnikli malý výlet na Velký Klínovec a pak v místní samoobslužné restauraci pozřeli oběd a vydali se do Koutů na prohlídku přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, kterou jsme měli od 14:00. Nakonec se i počasí umoudřilo a měli jsme krásný výhled z horní nádrže na okolní kopce.

V neděli jsme po ránu zabalili a protože počasí hrozilo deštěm vydali jsme se do Králíků na prohlídku hraničního opevnění (Tvrz Hůrka), zde na nás již čekal Kšanda, který bohužel nemohl přijet dříve tak alespoň s námi šli na výpravu do útrob pevnosti. Po 14 hodině jsme si zamávali a vydali se k domovu se zastávkou na oběd.

Sraz se povedl i když bylo chladněji než rok předtím, sjela se skvělá parta lidí a doufám, že se líbilo a budete se držet hesla...

...příště zas!

Ježek